Martonvásári kirándulás

A Menő Menza programunk keretében 2019. szeptember 25-én Martonvásáron voltunk kirándulni. A kirándulást a projekt támogatta. Idén márciusban nyílt meg Martonvásáron a Beethoven Kastély szomszédságában az Agroverzum Interaktív Látogatóközpont. Itt minden tanulónk váltott csoportokban megtekintette és kipróbálta az interaktív látványossággal fűszerezett kiállító termeket. Megismerkedhettünk a fenntartható termelés, termesztés fortélyaival, a globális felmelegedés érzékelhető és várható hatásaival, illetve a kártevőinkkel és az ellenük való védekezéssel. Láthattuk, hogy miből, milyen élelmiszereket érdemes előállítanunk ahhoz, hogy a legtudatosabban tudjunk élni a jövőben. A 6. 7., és 8. osztályos tanulóink nagyon élvezetes laborfoglalkozáson ismerkedhettek meg a keményítővel. Ebből az anyagból még gumicukrot is készítettünk, amely csak természetes anyagot tartalmazott. Emellett csodás sétát is tettünk a Kastélyparkban. A kirándulást a hazaindulás előtt egy jó kis fagyizással zártuk le.