Volt tanítványunk, Hegedüs Jázmin sikere

 

Bugátos diákok országos sikere

Szép sikert könyvelhet el a Székesfehérvári Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola két diákja: a 9. osztályos Hegedüs Jázmin a 8. helyet. a 10. osztályos Bödö Árpád az 5. helyet szerezte meg az országos Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Versenyen.

hegedus-jazmin

Két napig tartott a nagy magyar botanikusról és kémikusról. Kitaibel Pálról elnevezett tanulmányi verseny mosonmagyaróvári döntője, ahol a szakközépiskolai kategóriában a két bugátos diák képviselte fejér megyét.

Hegedüs Jázmin és Bödö Árpád tavaly ősszel kezdte a felkészülést Kis·Pál ZSUZsafUl3 tanárnő segítségével, és heti rendszerességgel foglalkoztak a versenykiírásban szereplő témákkal. A felkészülés érdeklődést, szorgalmat, kitartást igényelt, es a természet, benne pedig az élővilág iránti szeretetet is feltételezte.

Hegedüs Jázmin és Bödö Árpád az iskola névadójának szobra előtt (Fotó: Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola)

A versenyzőknek azon túl, hogy számot adtak a megadott témákban való tudásukról, jártasságukról, kiselőadást is kellett tartaniuk. melyben megyéjük egy természeti értékét és a saját vizsgálatok eredményeit mutatták be. Jázmin a soponyai Ökoturisztikai Központ táji értekeiről, Árpád pedig a fehérvárcsurgói kastélyparkról tartotta referátumát.

A fehérvári, Bugát Pálról elnevezett intézmény mindkét tanulója igen eredményesen szerepelt: a szakközépiskolások mezőnyében a 9. osztályosok között Hegedüs Jázmin a 8. helyet, a 10. osztályosok között Bödö Árpád pedig az 5. helyet szerezte meg.

 

 

Az alábbi linken olvasható a cikk:

http://feol.hu/szekesfehervar/bugatos-diakok-orszagos-sikere-1794285

 

 

 

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem