Toborzó nap – április 25.

Április 25-én, Székesfehérváron a Magyar Honvédség által szervezett Toborzó Napon vettek részt a 6. és 7. osztály tanulói.

A rendezvény célja az volt, hogy a gyerekek betekintést nyerjenek a Honvédség mindennapjaiba, információkat kapjanak az elhelyezkedési lehetőségekről.

Toborzó Nap folyamán a kitelepült katonai szervezetek sátrainál különböző, a katonák mindennapjaihoz kapcsolódó, érdekes, szellemi és fizikai feladatokat oldhattak meg. Az állomáspontok teljesítését a toborzóktól kapott kis pecsételő füzetben igazolták, legalább 5 feladat végrehajtása után a toborzóktól ajándékot kaptak a vállalkozó kedvű diákok. A rendezvény ideje alatt katonai és civil szervezetek látványos, dinamikus bemutatókkal szórakoztatták az érdeklődőket, pl. katonai fúvós zenekar, és a Nemzeti Honvéd Díszegység dinamikus bemutatóját láthatták tanulóink. Köszönjük a szervezőknek, hogy honvédségi busszal segítettek az oda-vissza utazásban.