Tanulmányi kirándulás Tihanyba – 2019. április 26-án

Az idei tanévben az iskolai tanulmányi kirándulásra április 26-án, pénteken került sor. Iskolánk tanulói 3 busszal vágtak neki a Tihanyba vezető útnak. Alig több, mint egyórányi utazás után érkeztek meg a Tihanyi-fsz. közepén található Levendula Ház interaktív bemutató központhoz. Itt az alsósok és felsősök is 3-3 csoportot alkottak és csoportonként vettek részt az előre tervezett és leegyeztetett programokon. Az alsó tagozatos kisdiákok megtekintették a Levendula Házat, megismerkedtek a Tihanyi-fsz. rejtelmeivel. Ezután egy csodás filmet nézhettek meg a levenduláról, melyből megismerhettük a növény eredetét, felhasználását is. A füvészkert megtekintését követően minden alsós csoport kézműves foglalkozás keretében készített levendula szappant, amit természetesen haza is hozhattak. A felsős diákok az interaktív élményközpontban tudásmérő totóval mérhették fel az ott látott, olvasott ismereteket, amelyet követően ők is megnézhették a filmet a levenduláról. A mozizás után az 5.-8.osztályos tanulók szakvezetéses túrán ismerkedhettek meg a Tihanyi-félsziget élővilágával, természeti látnivalóival. Mindehhez csodálatos időjárás, kristálytiszta levegő és madárcsivitelés is társult. A tervezett programok után megnézhették tanulóink Magyarország legnagyobb ürgeállományát a Belső-tó melletti réten. A kirándulást a hazajövetel előtt az osztályok fagyizással és az Apátság melletti pazar, Balatonra nyíló kilátással zárták. A nap végén az autóbuszok csupa vidám, sok élménnyel gazdagodott és kellemesen fáradt gyermekkel gördültek be Úrhidára.

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem