Tanulmányi kirándulás Tihanyba – 2019. április 26-án

Az idei tanévben az iskolai tanulmányi kirándulásra április 26-án, pénteken került sor. Iskolánk tanulói 3 busszal vágtak neki a Tihanyba vezető útnak. Alig több, mint egyórányi utazás után érkeztek meg a Tihanyi-fsz. közepén található Levendula Ház interaktív bemutató központhoz. Itt az alsósok és felsősök is 3-3 csoportot alkottak és csoportonként vettek részt az előre tervezett és leegyeztetett programokon. Az alsó tagozatos kisdiákok megtekintették a Levendula Házat, megismerkedtek a Tihanyi-fsz. rejtelmeivel. Ezután egy csodás filmet nézhettek meg a levenduláról, melyből megismerhettük a növény eredetét, felhasználását is. A füvészkert megtekintését követően minden alsós csoport kézműves foglalkozás keretében készített levendula szappant, amit természetesen haza is hozhattak. A felsős diákok az interaktív élményközpontban tudásmérő totóval mérhették fel az ott látott, olvasott ismereteket, amelyet követően ők is megnézhették a filmet a levenduláról. A mozizás után az 5.-8.osztályos tanulók szakvezetéses túrán ismerkedhettek meg a Tihanyi-félsziget élővilágával, természeti látnivalóival. Mindehhez csodálatos időjárás, kristálytiszta levegő és madárcsivitelés is társult. A tervezett programok után megnézhették tanulóink Magyarország legnagyobb ürgeállományát a Belső-tó melletti réten. A kirándulást a hazajövetel előtt az osztályok fagyizással és az Apátság melletti pazar, Balatonra nyíló kilátással zárták. A nap végén az autóbuszok csupa vidám, sok élménnyel gazdagodott és kellemesen fáradt gyermekkel gördültek be Úrhidára.