Séta Úrhidán és környékén

Az idei víz világnapja alkalmából a tavaszias időt kihasználva remek hangulatú sétát tettünk Balázs bácsi vezetésével a vállalkozó szellemű felsős diákjainkkal Úrhida régi temetőjéhez, amely a Nádor-csatorna melletti kis dombon található. Kirándulásunkra azon apropóból került sor, hogy az Országos Vízügyi Hatóság által közzétett felhívásra mi is csatlakozzunk egy közös sétával, amely alkalomból 6 km-t kellett megtenni a csoportoknak, mivel számos helyén a világnak átlagosan ennyit kell gyalogolni naponta az éltető vízért. Feladat volt még felkeresni a település vízműjét vagy szennyvízművét, ezért első utunk oda vezetett, itt csoportképet is készítettünk. Ezután közel 3 kilométeres, de nem túl megerőltető sétával értünk a Sárvíz Természetvédelmi Területre, a Nádor-híd utáni emelkedőtől jobbra, a fákkal, bokrokkal benőtt úrhidai régi temetőhöz. Korábbi évszázadokban településünk még a mai Nádor és Malom-csatorna közötti területen volt, csak később húzódott fel a jelenlegi domboldalra, főként a többszöri elöntések miatt. Így a régi temető ott maradt. Ma már csak néhány tucat sírkő látható, amelyek zöme nehezen olvasható, azonban még így is számunkra hihetetlen időket megélő neveket és évszámokat is találtunk. A legidősebb sírfelirat 1781-ből való,azt hiszem nem kell ecsetelni,hogy mi mindenen mehetett keresztül azóta az a mészkőből faragott,ma már történelminek is nevezhető műemlék. Sajnos csak csekély időnk volt a terület megszemlélésére, de ajánljuk bárkinek, aki nagy idők érdekes emlékére kíváncsi. Végül már kissé elcsigázva, de sok élménnyel gazdagodva tértünk vissza a nem kevésbé fiatal és sok mindent látott ódon iskolánk kapui közé.

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem