Népszokások

Januári népszokások

A januári népszokások témában a gyerekek megismerkedtek az új év első napjának és a január hónap legismertebb neveihez kapcsolódó népszokásokkal: Antal, Piroska, Vince, Pál.

A téma lezárása egy vetélkedő volt. Külön az alsó és a felső tagozat számára szerveztem egy játékos vetélkedőt, ahol 4 fős csapatok vettek részt. Activity, rajzolás, írásbeli válaszadás volt a feladatok között. A csapatok nagyon ügyesek voltak. A legkisebbek az elsősök is igen aktívan vettek részt, a nagyobbakkal is könnyedén felvették a versenyt.

A kollégáknak a segítséget mind a népszokások megismertetésében, mind a verseny lebonyolításában köszönöm. Mindenki jól érezte magát. Hozzájárultunk a hagyományok felelevenítéséhez.

Bolvári Beatrix

tanító

Előzmény:

Kedves Gyerekek!

A januári népszokásokat szeretnénk nektek bemutatni.

Alsós tanulóink délután a napközis foglalkozásokon, felsős tanulóink itt az intézetben a faliújságon és az osztályfőnöki órákon ismerhetnek meg.

Olvassátok figyelmesen, szeretnénk tudásotokat ezzel is gyarapítani.

Minden héten újabb szokásokat ismerhettek meg.

A hónap végén játékos feladatokkal várunk benneteket!

Bolvári Beatrix

tanító