Mezei futóverseny

Atlétika: megyei mezei futóversenyt rendeztek Székesfehérváron

1. november 12. csütörtök

A Csóri Mátyás Király Általános Iskola, a Székesfehérvári Körzeti DSB, a Hunyadi DSE és a Fejér Megyei DSE által megrendezett versenyen 507 tanuló ért célba.

Igazi tavaszias időben került megrendezésre a Megyei mezei futóverseny Székesfehérváron, a Palotavárosi tavak melletti füves-mezős területen. A pálya kialakítása remek volt, hisz csodálatos őszi környezetben, biztonságos, kijelölt pályán futhattak a versenyzők. Hat korcsoportban álltak rajthoz az indulók, és most is komoly versenyek voltak egy-egy korcsoportban.

A bajnokságon Fejér megyéből 41 iskola, 507 versenyzővel és 83 csapattal vett részt. Korcsoportonként 40-60-80 induló volt.

A körzeti mezei futóversenyen elért eredmények alapján 4 fő jutott be iskolánkból a megyei megmérettetésre.

Az I. korcsoportban 2 fiú állt a rajthoz. Bicsérdi Péter 21. helyezést, Németi András Győző pedig 20. helyezést ért el.

A II. korcsoportban 1 lány indult tőlünk. Grabecz Hanna 11. helyezettként ért be a célba.

A III. korcsoportban 1 lány készült sikeres szereplésre. Barabás Miriam 38. lett a versenyen.