Hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos tájékoztatás

Tisztelt Szülők!

2011. évi 190. nemzeti köznevelésről szóló törvény szerint a következő, 2017/18. tanévben minden évfolyamon kötelezően választandó az erkölcstan vagy az egyházak által szervezett hittan óra. 

Az iskolának minden év május 20-ig fel kell mérnie, hogy a tanuló, melyik egyház által szervezett hit- és erkölcstan órán, vagy – az állami általános iskolában – kötelező erkölcstan órán kíván-e részt venni. A szülőnek az előző tanévekben leadott nyilatkozat módosítására május 20-ig van lehetősége.

Az egyházak az iskolánkban 2017. március 1-én, szerdán 16 órától kaptak lehetőséget arra, hogy a hitoktatással kapcsolatban elsősorban a szülőknek, tanulóknak tájékoztatást adjanak, hogy a következő tanévben ők milyen módon szervezik meg a hittan oktatást. Iskolánk honlapján legkésőbb március 31-ig tájékozódhat, hogy melyik egyház vállalja a jövő évben a hitoktatást.

Úrhida, 2016. február 15.

Tisztelettel:

Liedermajer Heléna

tagintézmény-vezető

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem