Hit- és erkölcstan oktatás

Tisztelt Szülők!

A 2011. évi 190. nemzeti köznevelésről szóló törvény szerint a következő, 2020/2021. tanévben minden évfolyamon kötelezően választandó az erkölcstan vagy az egyházak által szervezett hittan óra. Az iskolának minden év május 20-ig fel kell mérnie, hogy a tanuló, melyik egyház által szervezett hit- és erkölcstan órán, vagy – az állami általános iskolában – kötelező erkölcstan órán kíván-e részt venni. A szülőnek az előző tanévekben leadott nyilatkozat módosítására május 20-ig van lehetősége.

Az egyházak az iskolánkban 2020. március 10-én, kedden 16 órától kaptak lehetőséget arra, hogy a hitoktatással kapcsolatban elsősorban a szülőknek, tanulóknak tájékoztatást adjanak, hogy a következő tanévben ők milyen módon szervezik meg a hittan oktatást. Iskolánk honlapján legkésőbb március 31-ig tájékozódhat, hogy melyik egyház vállalja a jövő évben a hitoktatást. Az egyházak az iskolánkban 2020. március 10-én, kedden 16 órától kaptak lehetőséget arra, hogy a hitoktatással kapcsolatban elsősorban a szülőknek, tanulóknak tájékoztatást adjanak, hogy a következő tanévben ők milyen módon szervezik meg a hittan oktatást. Iskolánk honlapján legkésőbb március 31-ig tájékozódhat, hogy melyik egyház vállalja a jövő évben a hitoktatást.

A 2020/2021-es tanévben hit- és erkölcstan oktatás megszervezését vállaló egyházak:

• Református Egyházközség,

Sárszentmihály Május 1. utca 20.

Képviseli: Szabó Virág lelkész

Email: turbucz9@gmail.com

• Római Katolikus Egyház

Szabadbattyán, Csíkvár tér 13. Tel: 22-363-049

Képviseli: Mayer László plébános – helyettes esperes

Hitoktató: Hegedüs Angelika

Email: hangelika74@gmail.com

• Magyarországi Evangélikus Egyház

Székesfehérvár, Szekfű Gyula u. 1.

Képviseli: Bencze András lelkész

Tel: 06-20-824-3301