Határtalanul program

2019.06.04. és 07. között iskolánk 9 hetedikes tanulója Erdélybe utazhatott a szabadbattyáni iskolásokkal a Határtalanul Program keretein belül. Az utazás során főleg Erdély irodalmi és természeti értékeit néztük meg. Úticéljaink között szerepelt így Nagyvárad, Nagyszalonta, túráztunk a Pádis fennsíkon, ahol meglátogattuk a gyönyörű Medve-barlangot is. Idegenvezetőnk és  helyiek segítségével megismerkedtünk az erdélyi magyarok életével, történelmével és koszorúkat helyeztünk el Köröstárkány, Abrudbánya és Nagyenyed magyar emlékműinél. Kirándulásunk egyik legszebb része volt Torockó műemlékfalu és az ott található gyermekotthon meglátogatása. A hazaúton megtekinthettük Torda impozáns sóbányáját  és a nagykárolyi kastélyt. A négy nap alatt rengeteget utaztunk, nagyon elfáradtunk , de maradandó élményekkel tértünk haza.