Gyógytestnevelésre igény – 2020/2021. tanévre

Tisztelt Szülők!

A 20/2012-es EMMI rendelet értelmében, ha a tanuló egészségi állapota indokolja iskolaorvosi vagy szakorvosi szűrővizsgálat alapján könnyített testnevelés vagy gyógytestnevelés órára kell beosztani, esetleg fel kell menteni.

A gyógytestnevelés órákat várhatóan a jövő tanévben is utazó szakember fogja ellátni.

A könnyített testnevelés órákat általában integráltan, a többi tanulóval együtt, az órarendi testnevelési óra keretében oldjuk meg.

Az orvosi szűrővizsgálatot a rendkívüli helyzetre tekintettel lehetőleg június 15-éig el kell végezni. A szülőnek írásban kell kérnie a könnyített és gyógytestnevelés órára besorolást és a mentesítést is.

Kérem, az alábbiakra különösen figyeljenek az orvosi javaslattal kapcsolatban:

  • Csak az iskolaorvos, Dr. Fülöp Edit vagy szakorvos állíthatja ki, tehát más nem jogosult.
  • Minden esetben szükséges a diagnózis is és az időszak, amire a felmentést/mentesítést szeretné kérni, konkrétan a tanév.