Fut a falu – futóverseny

„10. Fut a falu”

 

Az előző heti rossz időjárás miatt egy szokatlan időpontban, hétfőn reggel került sor a futóversenyünkre. Felhős, borús idő fogadta a gyülekező tanulóinkat. A sportpályán csapatonként melegítettek a gyerekek tanáraik irányításával. Majd jelzésre kategóriánként elfoglalták helyüket az indulási pontokon. A start előtti pillanatban elcsendesedett mindenki, feszülten várta az indítást jelző sípszót, ezután kiengedve a féket belekezdtek a kijelölt távba.

 

A rajtot követően megpróbálta mindenki a legjobb formáját hozni, a legjobban teljesíteni. Az ellenőrzőpontokon áthaladva szépen sorban gyülekeztek a köröket jelző vonások. A célba érkezve fáradtan, de mégis mosolyogva érkeztek be kis sportolóink. A hosszabb távot futóknak hamarosan szurkolótáboruk alakult ki a már beérkezett versenyzőkből. Az utolsó futók beérkezése után gyerek zsivajtól lett hangos a környék. Mindenki izgatottan mesélte társainak a futáson szerzett élményeit. Az eredményhirdetésre is hamarosan sor került és a győztesek boldogan vehették át érmeiket és okleveleiket.

Eredményeket a mellékletben olvashatják!

Csatolmányok: