Fekete István karate verseny

Május utolsó napján iskolánk karatét gyakorló tanulói közül egy kisebb csapat ellátogatott a Zala-megyei Bagod településre. Itt került megrendezésre a II. Fekete István karate verseny, amelyre iskolánk is meg hívást kapott.

A nagy távolság miatt a megszokottnál korábban ébredtek kis sportolóink. A hosszú utazást követően kíváncsian érkeztünk meg erre a szép kis helyre. Milyen is a versenyzés, kik lesznek az ellenfelek, a bírók mennyire szigorúak? Rengeteg kérdés motoszkált a fejecskékben.

A megnyitót és a karate bemutatót követően kezdődött az iskolák közti megmérettetés. Két küzdőtéren, osztályonként bonyolították le a versenyt. Diákjaink egy közös bemelegítést követően izgatottan várták, hogy sorra kerüljenek. Erre azonban ebéd utánig várni kellett, akkor viszont becsülettel kitettek magukért mindannyian. Hisz a megszerzett 10 arany-, 6 ezüst, 3 bronzérem és 3 kupa magáért beszél. Az eredményhirdetést követően indult haza lelkes, élményekkel teli, fáradt kis csapatunk.

Köszönet az utazásban segítő szülőknek és a tanároknak, hogy mentesítették a diákokat erre a napra a tanulás alól.

 

Csatolmányok: