Európai Diáksport Nap 2019

Úrhida, 2019. szeptember 27.

Iskolánk első alkalommal vett részt az MDSZ által meghirdetett Európai Diáksport Napon. Tanulóink nagyon várták a rendezvényt, hiszen még nem volt részük ilyen nagyszabású sporteseményben. Először a 2019 méter lefutása volt a feladat, melyet a jelzés ellenére sokan versenynek tekintettek és rövid időn belül már teljesítették is a távot. A sportpályán található fák árnyékában várták társaik beérkezését. Az idei évben a sportolás mellett az egészséges táplálkozás, azon belül a vízivás és a gyümölcsfogyasztás fontosságát is a zászlajára tűzte az MDSZ. Meghívott sportszakember vendégeink erről tartottak előadást diákjainknak megfűszerezve egy kis gerinctorna oktatással. 8. osztályosaink ételkóstolóval tették színesebbé a napot. Így müzliszeleteket és különböző magvakat kínáltak iskolás társaiknak. A rövid pihenés után alsósaink sor- és váltóversenyben mérték össze erejüket, míg a felső tagozat kidobóban és kötélhúzásban tette próbára erejét. Mindenki a legjobb tudása és legjobb fizikai erőnlétének megfelelően teljesítette a feladatokat. A nap zárásaként sor került az Úrhida-Szabadbattyán iskolák közötti barátságos futballmérkőzésre, amelyen szenzációs cseleket, átadásokat, fejeseket és nem kis örömünkre számos gólt láthatott a kilátogató népes kis gyerek sereg.

Csatolmányok: