Események betöltése

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

Iskolai sportnap – június 5.

június 5 @ 08:00 - 17:00

Napsütéses, szép időben készülődtek tanulóink június 5-én reggel az iskolai sportnaphoz.

Csapatokba sorakozva vonultak ki a Levente térre, ahol Szilvi néni egy közös zenés bemelegítéssel készítette elő diákjaink izmait a napi feladat végrehajtásokhoz. Mindenki igyekezett követni a néha magasba röppenő kezeket és lábakat, amelyeket Szilvi nénitől láttak.

A bemelegítés után következtek a sorversenyek tagozatonként, majd az egyéni versenyszámokra került sor. A csapatok folyamatosan haladtak egyik állomásról a másikra teljesítve az adott feladatokat. Többek között volt célba dobás, célba rúgás, ugrókötelezés, távolugrás, medicinlabda hajítás, kislabda dobás, hulahoppozás és zsákban futás is. A finom tízórait követően kezdődtek a csapat versenyszámok. Az alsó kötélhúzással, míg a felső labdarúgással kezdett. Ezeket követte a felsős kötélhúzás és az alsós kidobó játék. A hőség pedig csak egyre fokozódott.

Mindenki alaposan elfáradt a sok sportolástól ebben a meleg időben. Jólesett az ebédszünet, majd egy kis hűsölés az iskola falai között. Az üdítő pihenőt követően került sor a tanár-diák labdarúgó tornára. Három felsős és kettő alsós csapat próbált szembeszállni a vegyes felállású tanári karral.

A tornát megtekintő nézősereg igazán izgalmas és fordulatos mérkőzéseket láthatott a délután folyamán. A gyerekek is kitettek magukért hisz végig szoros meccseket vívtak a felnőtt csapattal szemben. Külön dicséret illeti a tanári csapat nő tagjait, hisz remek játékuk során mindannyian rúgtak gólt az ellenfelek kapujába.

Kicsi és nagy remekül érezte magát a nap folyamán és ezt a jókedvet a nagy eső sem ronthatta el, amely délután lecsapott Úrhidára.

A „Legsportosabb iskolás”  (alsó tagozat): Ozsváth Réka

A „Legsportosabb iskolás” (felső tagozat): Knauer Csenge