Események betöltése

Erzsébet tábor – Zánka

október 8 @ 08:00 - 17:00

Erzsébet-tábor Zánkán 2018.09.26-28.

Az idei tanévben ismételten megszervezésre került a zánkai Erzsébet-tábor 2018.09.26-28. között.

27 tanuló és 3 kísérő tanár vett részt az őszi 3 napos kiránduláson. Az oda-vissza utazást a szülők segítségével sikerült megoldanunk. Ezúton is nagyon köszönjük nekik mindezt!

Az első nap délutánján sétatúrát tettünk a Balaton- felvidéken, ahol is bekapcsolódtunk a Molnár Pincészet szeptember végi, zárónapi szüreti munkálataiba. Itt a gyerekek balesetvédelmi oktatás és tavalyról lepalackozott mustkóstolás után kipróbálhatták, hogy milyen is egy igazi szüret. A leszedett szőlőt traktorok utánfutójára tettük, majd a traktorokkal együtt utaztunk a feldolgozó üzemhez. Itt le is daráltuk a gyümölcsöt és munkánk jutalmaként friss mustot is ihattunk. Ezután ki-ki más-más okból, de sietett vissza a táborba, ahol egy dermesztő éjszaka után (3-4 fok volt csupán) másnap új kalandok vártak ránk.

Csütörtökön egész napos kirándulás szerepelt a programban. Menetrendszerinti busszal mentünk Magyarország (egyesek szerint akár a világ) egyik legszebb tájképi területére, a Tapolcai-medencébe. Itt megmásztuk a 378 m magas Csobánc bazaltkúpos tanúhegyét, ahonnan csodás kilátás nyílt a környékre, közte a Balatonra is. Útközben a Simon tanyán kemencés pecsenye csirkesültet ehettünk, sült burgonyával, valamint birs „fröccsöt” is ihattunk, és mézédes szőlő volt a desszertünk. Szükségünk is volt az energiára, mert a csúcstámadás még csak ezután következett. A hegytetőn középkori romvár áll, falai között akár csatát is vívhattunk volna a törökkel, de inkább sütkéreztünk a kellemes napsütésben és csodáltuk a felettünk suhanó siklóernyőst.

Délután még látogatást tettünk a Balcsi parton, ahol ki kacsázott a vizen, ki pedig birkózó tudását mutatta be a füvön. Még aznap este egy éjszakai túrát tettünk a vadregényes tábor területén, amelyet egy esti focitorna zárt le a mezőtúri iskolások ellen a kivilágított műfüves focipályán.

Másnap reggel már csak a körlettakarítás és a hazaindulás volt hátra. Csodás élményekkel gazdagodtunk ezen a három napon, csupán a szálláskörülmények voltak negatív élményelemekkel fűszerezve. Reméljük ebben jelentősen javítanak majd a Tábor üzemeltetői.

Táborszervezők: Bognár Andi néni, Takács Mónika néni és Bán Balázs bácsi

Dátum: