Erdei iskola a Bakonyban

Az idei tanévben a 6. osztály erdei iskolában járt október 9-11-ig. A helyszín a Bakony hegység szívében található varázslatos falucska, Bakonybél volt. Szülők segítségével, autókkal utaztunk. Az első nap délutánján a település közepén álló Bencés Monostorba látogattunk, ahol megismerkedhettünk a szerzetesi élet múltjával és jelenével. Még szerzetessel is válthattunk néhány szót. Ugyanezen a helyszínen minden diák részt vehetett könyvkötészeten, amely során az első mozzanattól az utolsóig mindenki saját magának gyártott egy kis emlékkönyvet, noteszt. Az izgalmakból estére is jutott, hiszen a sötétedés beálltával a falu határában, a Gerence patak felett kifeszített hálóval denevéreket is fogtunk. Meg is vizsgáltuk őket, sőt simogatásban is részük lehetett a nem is olyan félelmetes állatkáknak. Az esti vacsorát Balázs bácsi és a segítő szülők prezentálták bolognai spagetti formájában. Este a sok izgalmas program után nem is volt könnyű elaludni, de másnap új kalandok vártak ránk. A svédasztalos reggeli után, amelyet szintén a szülők és Balázs bácsi készített, tele energiával neki indultunk a közel 15 kilóméteres túránknak. Ennek során barangoltunk a Gerence patak mentén, majd Karcsi bácsival, a Balatonfelvidéki Nemzeti Park természetőrével ismerkedhettünk meg a környék természeti képződményeivel, élővilágával. Még az Odvaskő barlangban is jártunk. Végül kimerítő gyaloglás után, már sötétedés tájékán értünk vissza szálláshelyünkre, ahol a szülők már gőzölgő pincepörkölttel és paprikás krumplival vártak minket. Hát nem sokat hagytunk a bográcsban. Kicsi pihenő után a szomszédos Pannon Csillagdában vártak végtelen űrkalandok minket. Itt távcsővel vizsgáltuk a Hold krátereit, és a Jupiter gyűrűit, valamint 3D-s vetítésekkel ismerkedhettünk meg a csillagképekkel és a Marssal. Aznap este se kellett Balázs bácsinak esti mesét olvasni nekünk, mert addigra már nagyon fáradtak voltunk. Másnapra már csak egy finom reggeli, a pakolás és hazaindulás maradt. Közösen megállapíthattuk, hogy nagyon szívesen maradtunk volna még pár napot, de ez a 3 nap is csodás élményekkel gazdagított bennünket.