Egészségnap 2015. november 19.

 

eg.nap

November 19-én iskolánkban egészségnapot szerveztünk a gyerekeknek. Hagyományainkhoz híven és az Ökoiskolai programhoz igazodva sokszínű, változatos programok keretében ismerkedhettek meg tanulóink az egészséges életmód alapjaival.

Az alsó tagozatosok megtapasztalhatták az elsősegélynyújtás fontosságát, a helyes táplálkozásról dietetikustól kaptak ismereteket, finom és egyben egészséges mézeket kóstolhattak egy érdekes előadás keretében a méhek csodálatos világáról.

Nagyobb tanulóink a dohányzás káros hatásairól nézhettek elrettentő videókat, és a drog veszélyeiről hallgattak előadást. Az egészségnap keretében nem maradhatott el a mozgás sem. A gyerekek egy-egy órán táncolhattak illetve önvédelmi fogásokat gyakorolhattak. A 7-8. évfolyam tanulói védőnői szűrésen is részt vettek. Az idei év nagy sikere volt a teaház és egészséges ételek kóstolása. Két elsős anyuka hozott és kínált a gyerekeknek gyógyteákat, gyógynövényeket, amelyekről érdekes előadással is készültek.

A szülőktől nagyon sok egészséges finomságot kaptunk, ezt a gyerekek lelkesen, kíváncsian fogyasztották.

Ezúton is hálásan köszönjük a szülők segítőkészségét, támogatását.

A napról képeket a galériában láthatnak az érdeklődők.

 

piramis