Egészségnap 2015. november 19.

 

eg.nap

November 19-én iskolánkban egészségnapot szerveztünk a gyerekeknek. Hagyományainkhoz híven és az Ökoiskolai programhoz igazodva sokszínű, változatos programok keretében ismerkedhettek meg tanulóink az egészséges életmód alapjaival.

Az alsó tagozatosok megtapasztalhatták az elsősegélynyújtás fontosságát, a helyes táplálkozásról dietetikustól kaptak ismereteket, finom és egyben egészséges mézeket kóstolhattak egy érdekes előadás keretében a méhek csodálatos világáról.

Nagyobb tanulóink a dohányzás káros hatásairól nézhettek elrettentő videókat, és a drog veszélyeiről hallgattak előadást. Az egészségnap keretében nem maradhatott el a mozgás sem. A gyerekek egy-egy órán táncolhattak illetve önvédelmi fogásokat gyakorolhattak. A 7-8. évfolyam tanulói védőnői szűrésen is részt vettek. Az idei év nagy sikere volt a teaház és egészséges ételek kóstolása. Két elsős anyuka hozott és kínált a gyerekeknek gyógyteákat, gyógynövényeket, amelyekről érdekes előadással is készültek.

A szülőktől nagyon sok egészséges finomságot kaptunk, ezt a gyerekek lelkesen, kíváncsian fogyasztották.

Ezúton is hálásan köszönjük a szülők segítőkészségét, támogatását.

A napról képeket a galériában láthatnak az érdeklődők.

 

piramis

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem