Csete-túra információk

Túra a Csetébe!

Az idén, október 2-án, pénteken került sor a már több éves hagyományra visszatekintő és az idei Október, a Természet Hónapja programsorozat, valamint az Ökoiskolai programok sorába illeszkedő Csete-túrára. A csete szó a bodzára utal, hiszen Úrhida település nyugati határában található az a terület, ahol rengeteg bodzacserje és egyéb, vadon termő, főként bogyós növény található. Ide indult ezen a csodás, napos, kellemes péntek délutánon Réka néni, Ildikó néni és Balázs bácsi kíséretében azon iskolásaink, akik még nem fáradtak el kellően a délelőtti sárpentelei akadályversen sétájától, számszerűen 54-en.

A túra során volt futóverseny az iskola szomszédságában élő ausztrál futómadarakkal, az emukkal, majd szalmabálákon is megpihentünk. Ezután át kellett vágnunk egy kukoricáson ahhoz, hogy olyan területre érhessünk, ahol őszi terméseket:csipkebogyó, dió, kökény, galagonya, bodza szedhessünk. Közben néhány tanulónk régészeti leletnek is beillő dinoszaurusz csontokat is talált:)

Mielőtt visszaindultunk volna az iskolába, még rendeztünk egy kis szántóföldi lejtmenetes futóversenyt a domboldalon, végül fáradtan, de sok élménnyel és terméssel visszaérkezvén az iskolába mindenki jóízűen fogyasztotta el az uzsonnáját.

 

 

Csatolmányok:

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem