“A sport legyen a Tied!” – sportágválasztó rendezvény

„A sport legyen a Tied!”

 

Székesfehérvár adott helyet „A sport legyen a Tied!” Program 18. állomásának, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért Felelős Államtitkársága megbízásából a Magyar Diáksport Szövetség indított el a 7-14 éves korosztály számára. A kezdeményezés fő célja itt is sikeresen megvalósult.

 

A székesfehérvári rendezvényen, amelyet a VOK Sportcsarnokban rendeztek meg iskolánk tanulói közül többen is kipróbálhatták a 18 sportágat, és a legkülönfélébb sporteszközöket. Egy-egy gyermek 1,5-2 órás aktivitáson vehetett rész, amely után kicsit fáradtan, de felejthetetlen élményekkel térhetett haza.

 

A program keretében több mint 1100 iskolához kerülnek nagy értékű sporteszközök, amelyek elősegítik az iskolai testmozgást, egyes sportágak szakszerű és aktív művelését. Az eszközöket az intézmények megkapják, így hosszú távon biztosíthatják tanulóik számára a sportolási lehetőséget.

Csatolmányok: