Hétvégi házi feladatok…

A

Iskolánkban a házi feladatok meghatározásával kapcsolatosan az alábbi szabályok érvényesülnek:

  • A házi feladatok legfontosabb funkciója a tanórán feldolgozott tananyaghoz kapcsolódó gyakorlás (készség- és képességfejlesztés), valamint a tananyaghoz kapcsolódó ismeretek megszilárdítása.
    • A tanulók a tanítási szünetek idejére és hétvégére –a szokásos (egyik óráról a másikra esedékes) szóbeli és írásbeli feladatokat kaphatnak. A házi feladatok mennyisége tehát nem lehet arányban a szünetek hosszával!
    • A tanulók eredményes felkészülésének érdekében egy tanítási napon belül egy-egy osztállyal legfeljebb kettő témazáró, illetve félévi vagy év végi felmérő dolgozatot lehet íratni.

.

Iskolai dolgozatok szabályai:

A témazáró dolgozatok írását a szaktanár köteles minimum az előző órán bejelenteni. Egy napon kettőnél több témazáró egy osztályban nem iratható. Az írásbeli számonkéréseket a szaktanár 2 héten belül köteles értékelni, az érdemjegyeket ismertetni, a javított munkát a tanuló megtekintheti.

Ahogy a legtöbb weboldal, a miénk is sütiket (cookie-kat) használ a nagyobb felhasználói élmény érdekében. A böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához. Bővebben

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Mégsem